WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Valencia CF jest kolejnym klubem piłkarskim tworzącym swoją drużynę esportową

Po tym jak Schalke 04 wystartowało ze swoją drużyną League of Legends, inne organizacje sportowe powoli zaczynają interesować się e-sportem i wejściem w tę branżę. Dowodem na to jest Valencia CF pochodząca z hiszpańskiego La Liga, która stworzyła już swoją ekipę na „wirtualne boiska”.

Niestety, nie wiadomo póki co jakimi konkretnie grami, oprócz Rocket League oraz Hearthstone’a, zainteresowana jest Valencia. Z czasem na pewno powstaną drużyny w League of Legends czy Counter-Strike: Global Offensive pod jej szyldem, bo to właśnie te „dyscypliny” czy raczej gry zbierają największą widownię. Jednym z partnerów Valencia CF będzie Twitch, a pierwsze mecze zawodnicy rozegrają za 3 tygodnie w Hiszpanii, w Madrycie.

Trzeba przyznać, że Valencia poczyniła odważny krok, na który prawdopodobnie będzie decydować się więcej klubów. W końcu e-sport już teraz zbiera coraz więcej osób przed odbiornikami w postaci komputerów, ale co najważniejsze, branża ta przyciąga coraz więcej potężnych sponsorów. A tam gdzie są oni, tam też są pieniądze, stąd nie dziwię się, że Valencia CF chce rozgościć się w branży esportowej, jeszcze zanim konkurencja zdąży do niej wejść.

[źródło i zdjęcie: engadget.com]