Po tym jak Schalke 04 wystartowało ze swoją drużyną League of Legends, inne organizacje sportowe powoli zaczynają interesować się e-sportem i wejściem w tę branżę. Dowodem na to jest Valencia CF pochodząca z hiszpańskiego La Liga, która stworzyła już swoją ekipę na „wirtualne boiska”.

Niestety, nie wiadomo póki co jakimi konkretnie grami, oprócz Rocket League oraz Hearthstone’a, zainteresowana jest Valencia. Z czasem na pewno powstaną drużyny w League of Legends czy Counter-Strike: Global Offensive pod jej szyldem, bo to właśnie te „dyscypliny” czy raczej gry zbierają największą widownię. Jednym z partnerów Valencia CF będzie Twitch, a pierwsze mecze zawodnicy rozegrają za 3 tygodnie w Hiszpanii, w Madrycie.

Trzeba przyznać, że Valencia poczyniła odważny krok, na który prawdopodobnie będzie decydować się więcej klubów. W końcu e-sport już teraz zbiera coraz więcej osób przed odbiornikami w postaci komputerów, ale co najważniejsze, branża ta przyciąga coraz więcej potężnych sponsorów. A tam gdzie są oni, tam też są pieniądze, stąd nie dziwię się, że Valencia CF chce rozgościć się w branży esportowej, jeszcze zanim konkurencja zdąży do niej wejść.

[źródło i zdjęcie: engadget.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej