Valley of Gods jest wprawdzie zapowiedzianym kilkanaście miesięcy temu projektem studia Campo Santo, ale ze względu na najnowsze doniesienia zostanie stworzone i wydane pod skrzydłami Valve.

Takie informacje zaserwowała nam sama ekipa Campo Santo, która zdobyła popularność po niesamowicie udanym Firewatch. Ten niespodziewany hit wśród gier niezależnych podbił serca recenzentów i graczy z całego świata, a nawet próbuje swoich sił w filmowej adaptacji. Taki sukces zainteresował Valve, które zdecydowało się na przejęcie tego niezbyt wielkiego studia. „Przejęcie” miało jednak pozytywny charakter dla obu stron, ponieważ jak zostało podane w oficjalnej notce:

Po pierwsze, my po prostu uwielbiamy tworzyć gry. […] W Valve znaleźliśmy grupę ludzi, którzy również okazali się tak zapalonymi i oddanymi twórcami (co nie zdarza się zbyt często). […] Mieliśmy również serie długich rozmów z ludźmi Valve i wszyscy podzielali naszą satysfakcję do pracy z ludźmi, których umiejętności przyćmiewają nasze własne talenty i umożliwiają stworzenie rzeczy, które były dla nas nieosiągalne. 

Podczas jednych z tych rozmów padł pomysł na połączenie obu ekip, co oczywiście doszło do skutku. Ostatecznie więc pracownicy studia Campo Santo zostali wcieleni do oddziału znajdującego się w mieście Bellevue. Ze względu na to ich nadchodzące dzieło, czyli Valley of Gods zostanie wydane jako gra Valve, w której to pracownicy Newella z pewnością będą maczać palce. Oczywiście całe to przejęcie ma na celu znalezienie odpowiednich pracowników. To całkiem możliwe, że ostatnie ogłoszenia pracy nie przyniosły wiele.

Źródło: blog.camposanto.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej