Oferty pracy, jakie wystawiają w sieci popularne studia growe, są dla nas niczym latarnie morskie dla zagubionych okrętów. Zwłaszcza w przypadku ekip, które niechętnie dzielą się swoimi planami. To właśnie dzięki takim ofertom możemy się domyślić, nad jakim dokładnie tytułem pracują właśnie deweloperzy. Przykładowo Valve – do tej pory wiedzieliśmy wyłącznie o grze karcianej Artifact, ale poszukiwania przez firmę projektanta poziomów może natychmiast wpłynąć na naszą wyobraźnię.

Wspomniana oferta pojawiła się na oficjalnym profilu Valve w serwisie GlassDoor. To właśnie tam nieco ponad tydzień temu pojawiła się propozycja pracy dla projektanta poziomów (z ang. Level Designer). W jej ramach poszukują pracownika, który od strzału przeniesie i zaadoptuje projekt lokacji prosto do gry i pomoże w projektowaniu pomieszczeń tak, aby gracz nie miał żadnego problemu na zorientowanie się w przestrzeni. Wybrany szczęśliwiec będzie mógł m.in.:

  • Brać udział w sesjach projektowych w celu stworzenia zarysu gry
  • Zaprojektować świat gry w 3D
  • Oskryptować poszczególne elementy gameplayu

To właśnie te trzy obowiązki wskazują na to, że Valve pracuje aktualnie nad czymś znacznie większym, niż zwyczajną karcianką. Potwierdzają to doniesienia sprzed miesiąca, w których firma ujawniła, że skupia się właśnie na produkcji gier. Chyba wszyscy chcieliby zobaczyć kontynuację Half-Life i Portala, ale to nie wykluczone, że Valve pozostawi legendy w spokoju i weźmie się za coś całkowicie nowego. Na więcej informacji musimy (tradycyjnie) czekać.

Źródło: ValveFollower

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!