Wraz z zakończeniem wyprzedaży Steam Winter Sale, Valve zdecydowało się na opublikowanie listy zawierającej setkę najlepiej sprzedających się gier w ubiegłym już, 2016 roku.

Nie podarowano nam co prawda statystyk uzupełniających sam ranking, ale Valve postanowiło podzielić zawarte w klasyfikacji gry na dywizje: pierwszą jest platynowa, a następne to złota, srebrna i brązowa. Niestety, kolejność danych tytułów w kategorii nie ma żadnego znaczenia – po odświeżeniu zadziała algorytm generujący losowy porządek i No Man’s Sky (jak to było u mnie, co stwierdziłem z niemałym przerażeniem) może przenieść się z pierwszego lub któregokolwiek miejsca.

Pierwsze dwie kategorie zawierają po dwanaście tytułów, kolejna – 15, a ostatnia – gry pomiędzy miejscem 41 a 100. Obecność tytułów free to play jest uzasadniona tym, że w rankingu znajdują się tytuły generujące największe przychody, a w tym przecież królami są przykładowa DoTA 2 czy Team Fortress 2. Co cieszy? Na pewno obecność w elitarnej platynie rodzimego Wiedźmina, a także Dying Light: Enhanced Edition w srebrze. Co robi wrażenie? Że Skyrim ciągle utrzymuje się w topie popularności.

źródło: steam.com | zdjęcie: pcgamer.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!