WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Valve ulepsza platformę Steam przy pomocy Discovery Update 2.0

Valve postanowiło nieco odświeżyć stronę sklepu Steam, która od dłuższego czasu nie zmieniała się praktycznie wcale. Witryna zyskała teraz sporo urody oraz funkcjonalności, a wszystko dzięki aktualizacji Discovery Update 2.0, którą możecie już doświadczyć, uruchamiając swoją aplikację na komputerach.

Discovery Update 2.0 wraz z lekkim odświeżeniem strony wizualnej, skupia się na tym, żeby użytkownikowi łatwiej było odkrywać nieznane mu dotąd gry. Valve dodało zatem sporo nowych narzędzi wyszukiwania oraz gamę różnych funkcji, które pozwalają nam dostosować witrynę sklepu do naszego widzimisię. Wystarczy wskazać systemowi jakie tytuły, gatunki gier, bądź przypisane im tagi, nie pasują nam do gustu, a ten wykluczy je na przyszłość ze strony głównej. Będziemy zatem kręcić się wokół produkcji, które interesują nas najbardziej.

Na stronie pojawia się teraz więcej informacji, ale z drugiej strony łatwiej się w nich odnaleźć, a przy okazji wszystko przegląda się znacznie szybciej. Jeśli szukamy nowych gier, właśnie wypuszczonych na Steam, to mamy do tego teraz oddzielną podstronę. Bardziej widoczne są również produkcje, w których sporo czasu spędzali ostatnio nasi znajomi. Takich smaczków jest o wiele, wiele więcej, dlatego też jeśli jesteście zainteresowani, to gorąco zachęcam, żebyście sami spersonalizowali swoją nową witrynę sklepu Steam.

Valve dodało również nową listę recenzji na podstronach poszczególnych gier, która wyświetla najświeższe opinie użytkowników. Dzięki temu mamy szybszy dostęp do informacji z pierwszej ręki na temat tego, jak dana gra wygląda w bieżącym stanie i czy ostatnia łatka do niej wydana, przypadkiem czegoś nie popsuła.

Trzeba przyznać, że nowy sklep Steam prezentuje się naprawdę ładnie i przy okazji potężnie zyskał na użyteczności. Dla Valve update ten oznacza mniej więcej tyle, iż jest większa szansa na to, byśmy skusili się na zakup kolejnej „wirtualnej przygody”, jaką wrzucimy gdzieś na swoją „kupkę wstydu”.

źródło i zdjęcie: strona sklepu Steam