WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Valve usunęło mod Team Fortress 2008

Mod Team Fortress 2008 miał odmienić granie w powoli starzejącą się produkcję. Dzieło kilku graczy zostało jednak usunięte przez Valve.

„Kiedyś to było!” pomyśleli wierni fani Team Fortress 2 i postanowili przygotować niecodzienną modyfikację. Produkcja Valve przeszła od swojej premiery bardzo długą drogę, a wprowadzane zmiany nie każdemu przypadły do gustu. W związku z tym grupka fanów tytułu postanowiła cofnąć grę… o 10 lat! Założeniem tworzonego przez nich moda było to, aby przywrócić dawny stan produkcji, który część fanów wspomina z łezką w oczach.

O dziwo – Valve zgodziło się na opublikowanie modyfikacji w sklepie Steam! Było to o tyle zaskakujące, że gracze otrzymaliby możliwość krytykowania firmy w związku z tym, że ich poprzednie wersje Team Fortress 2 nie są wcale takie złe. Producent gier poinformował o potrzebie wprowadzenia kilku zmian do projektu, jednak nic nie stało na przeszkodzie, aby Team Fortress 2008 trafiło do sklepu Steam. Dlaczego więc nie możemy już pobrać moda? Bo Valve jednak się rozmyśliło i bez żadnych wyjaśnień wycofało cały postęp w weryfikacji moda.

Mówiąc prościej – usunęli go z listy do przyjęcia. Twórcy moda aktualnie nie mają żadnych informacji o powodzie usunięcia ich pracy. Mówi się jednak, że prawdopodobnie wykorzystali oni kod źródłowy gry, który nielegalnie wyciekł jakiś czas temu do internetu. Valve nie spodobała się ta sytuacja i możliwe, że gdy odkryli czym posłużyli się fani – wycofali produkcję z certyfikacji.

Czytaj też: Alan Wake wrócił i to w jeszcze niższej cenie

Źródło: gameinformer.com