Ostatnie dni dla Steama były całkiem burzliwe. O ile sprawa gry Abstractism kopiącej w tle kryptowaluty została stosownie nagłośniona, to o Climber raczej się nie wspominało. A szkoda, ponieważ oba te tytuły sprowokowały Valve do zwiększenia bezpieczeństwa w wymianach na Steamie.

Wszystko przez to, że zarówno Climber, jak i Abstractism posiadały możliwe do wydropienia itemy, które gdzieś już można było zauważyć. Jedna z nich umożliwiała otrzymanie przedmiotu Strange Australium Rocket z Team Fortres 2 o wartości 100$, a druga identycznych itemów z DOTA 2. Sęk w tym, że pomimo nazwy, opisu i tej samej miniaturki, wartość możliwych do zdobycia przedmiotów była w tym wypadku zerowa. Jednak ich identyfikacja na pierwszy rzut oka nie należała do najprostszych. Zwłaszcza w chwili, kiedy żądny zarobku „handlarz” dostawał korzystną ofertę, która tak naprawdę zawierała bubla.

Valve musiało więc zareagować i nie tylko do usunięcia gier i powiązanych z nimi przedmiotów. Właściciele Steama zdecydowali się na przeciwdziałanie takim praktykom w przyszłości prostym trikiem, którego znalazł użytkownik wickedplayer494. Teraz przy okazji wymiany mogą pojawić się dwa komunikaty – jeden informujący o tym, że nigdy nie zagraliśmy w daną grę, a drugi o tym, że przedmioty pochodzą z nowej gry na Steamie. Po otrzymaniu takiego komunikatu z pewnością zaświeci się każdemu ostrzegawcza lampka.

Valve z nowym rekordem… ilości banów systemu VAC

Źródło: KitGuru
Zdjęcia: PCGamer

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej