Grając w kompetytywną grę multiplayer na Steamie z pewnością choć raz trafiliście na ewidentnego oszusta. Musimy przyznać, że system VAC nie jest może najszybszy i najdokładniejszy, ale nadal odwala jedyną tak dobrą robotę na rynku. Tym razem na przykład ustanowił nowy rekord zbanowanych kont.

Ponad 60000 tysięcy hackerów będzie musiało wydać kolejne pieniądze, aby psuć grę innym. Jak podaje Steam Database dzień 19 lipca okazał się dla Steama historycznym momentem porządków. Właśnie wtedy 61423 kont zostało zbanowanych za pomocą systemu VAC, a kolejne 27402 dostało blokadę prosto od gry. Daje to wynik prawie 90 tysięcy niepocieszonych hackerów, co może nas tylko cieszyć. Jeśli popatrzymy na to pod kątem tygodnia, to system VAC zbanował w ubiegłym tygodniu ponad 90 tysięcy kont!

To rekordowa ilość, bo w przeszłości w jednym momencie VAC objął swoim działaniem ponad 40000 kont. Nie wiemy jednak co było powodem tak nagłego skoku. Nowo odkryta luka? Exploit? Aktualizacja systemu? Trudno powiedzieć. Jednak po tak dużej fali system może już pójść na wakacje, bo przez ostatnie 3 dni nie wykryto nawet ponad tysiąca oszustów.

Źródło: SteamDB

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej