WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Radeon RX Vega 64 i 56 Double Edition – specyfikacja

W końcu coś się dzieje w sprawie dostępności najnowszych kart graficznych AMD. Do sieci trafiły oficjalne zdjęcia i informację na temat autorskich modeli Radeon RX Vega 64 i 56 Double Edition. Ich twórcą jest XFX, który pochwalił się swoim projektem jakiś czas temu.

Obie wersje posiadają ten sam układ chłodzenia oraz prawdopodobnie laminat, który został znacznie skrócony w porównaniu do kart referencyjnych. Niestety zmiany PCB nie zostały ujawnione, a zegary rdzenia graficznego i pamięci HBM2 pozostawiono na podstawowych częstotliwościach. Dla przypomnienia w modelu Vega 56 GPU osiąga 1156 MHz i 1471 MHz w trybie boost, a szybkość pamięci dobija do efektywnych 1600 MHz. W przypadku Vegi 64 zegary wynosiły kolejno 1247 MHz, 1546 MHz oraz 1890 MHz dla HBM2.

Za zasilanie obu konstrukcji odpowiadają dwa ośmiopinowe złącza, których wejścia znalazły się w połowie obu kart graficznych. Jak pewnie zauważyliście, system chłodzenia nie należy do tradycyjnych. Utrzymaniem temperatur w ryzach zajmą się dwa oddzielne radiatory połączone ze sobą kilkoma ciepłowodami, które będą aktywnie chłodzone za pomocą dwóch wentylatory. Wygląda to naprawdę interesująco i zastanawiam się, co przyświeca takiemu rozwiązaniu. Z tyłu głowy mam wizję producenta odnośnie cięcia kosztów i łatwości modernizacji w razie zapotrzebowania na jednowentylatorowe modele, ale te czynniki nie mogły tak drastycznie wpłynąć na budowę pełnoprawnych wersji. Prawda?

Wyjścia wideo tradycyjnie nie zaskakują, ponieważ na śledziu znajdziemy trzy DisplayPorty oraz jeden HDMI. Oczywiście cena oraz dostępność została pominięta, ale w związku z ostatnią premierą Vegi od PowerColora możemy być pewni, że XFX nie będzie zwlekał z wejściem na rynek. Może wpłynie na to również akcja, w ramach której każdy zakup Radeona RX Vega 64 i 56 równa się z otrzymaniem za darmo gry Wolfenstein II: The New Colossus oraz Prey? Odpowiedź na to pytanie poznamy już niedługo, ponieważ ta promocja potrwa do 31 grudnia.

Vega 64 i 56 Double Edition

Źródło: videocardz.comamdrewards.com