Akcje marketingowe przybierają różne formy, ale muszę przyznać, że ta wykonana przez Verizon zwaliła mnie z nóg. Firma ta zrobiła coś, czego nie spodziewałbym się, że może być wykonalne w takiej grze jak Minecraft. Zagraniczny operator sieci komórkowych po prostu stworzył smartfona w kwadratowym świecie. Urządzenie faktycznie działa i łączy się ze światem zewnętrznym!

Gdyby ktoś powiedział mi, że w Minecrafcie można zrobić działający telefon komórkowy, to pewnie pomyślałbym, że chodzi mu o jakąś śmieszną budowlę, która próbuje udawać działanie faktycznego urządzenia. Mój światopogląd uległ zniszczeniu, kiedy dowiedziałem się, że taka rzecz faktycznie może istnieć i co jeszcze zabawniejsze – uruchamiać przeglądarkę internetową czy chociażby wykonywać przy jej pomocy wideo-rozmowy z użytkownikami normalnych tabletów lub smartfonów (!). Po prostu musicie zobaczyć to na własne oczy.

Z początku pomyślałem, że to po prostu precyzyjnie wykonany fotomontaż we współpracy z YouTuberem Captain Sparklez. W końcu sami dobrze nie wiemy jak taki smartfon może działać. Jak się jednak okazuje Verizon udostępniło nawet kod źródłowy tej aplikacji na GitHubie i to nie tylko po to, żeby pokazać, iż nie jest to podróbka, ale by spróbowali jej też inni użytkownicy. Firma powinna chyba otrzymać jakąś nagrodę, albo złoty medal za najlepszy PR w tym roku. Naprawdę, jestem pod ogromnym wrażeniem, że w tak prostej grze, można dokonać takich rzeczy.

[źródło i zdjęcie: popsci.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej