Na polu walki, czy w miejscu katastrofy informacja o tym co znajduje się za jakąś przeszkodą może być niezwykle istotna. Do tego samego wniosku musiała dojść amerykańska agencja DARPA, łącząc siły z NVIDIA, by stworzyć Virtual Eye. System ten wykorzystuje dwie kamery i mocnego laptopa by tworzyć syntetyczny obraz 3D.

Taki system może mieć wiele bardzo ciekawych zastosowań. Pozwoli on, na przykład ratownikom, wysłać dwa drony lub roboty do płonącego budynku, by łatwiej znaleźć uwięzionych w płomieniach ludzi, patrząc dookoła obiektów, a nawet bezpośrednio przez nie. Virtual Eye będzie również użyteczne dla żołnierzy pragnących zlokalizować ukrytych wrogów, bądź pułapki.

Oprogramowanie, działające na laptopie korzystającym z NVIDIA K20 GPU, łączy dwa obrazy by tworzyć scenę w 3D na żywo. Brakujące piksele generowane są dzięki ekstrapolacji. I mimo, że obraz być może nie wygląda najlepiej, to swoją rolę ciągle spełnia.

Badacze wierzą, że technologię Virtual Eye można wykorzystać również w sporcie. Dodając kilka kamer, prowadzić będzie można transmisje w 3D, co pozwoli użytkownikowi oglądać dokładnie to, co zechce.

Źródło: https://www.engadget.com/

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej