WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Vivo może wypuścić smartfona z 10 GB pamięcią RAM

Czy słyszeliście o firmie Vivo? Jest to marka dosyć popularna w Azji jednakże w Europie nie jest zbyt rozpoznawalna. Jednakże od pewnego czasu jest o niej coraz głośniej ze względu na postęp w konstrukcjach ich smartfonów. Już w tym roku firma pokazała bowiem smartfon z wbudowanym w ekran czytnikiem linii papilarnych.

Ale to nie koniec nowości. Vivo Xplay 7 ma być wyposażony w procesor Snapdragon 845, ekran o rozdzielczości 4K z niezwykle cienkimi ramkami (ekran ma zajmować 92,9% powierzchni). Ma on także posiadać dwie kamery z obsługa bezstratnego zoomu 4X oraz pamięć wewnętrzną równą 256 lub 512 GB. Jednakże najbardziej zadziwia ilośc pamięci RAM, która ma wynosić aż 10 GB.

WIększość smartfonów posiada teraz 4 albo 6 GB pamięci RAM. Czasem zdarzają się konstrukcje posiadające 8 GB ale 10 GB jeszcze na rynku nie było więc Vivo będzie pierwszym takim producentem. Powstaje tylko pytanie – czy to naprawdę jest potrzebne? Jeśli widzicie zastosowanie dla takiej pamięci w smartfonie dajcie znać w komentarzach.

Źródło: https://www.neowin.net/