WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Vivo prezentuje czytnik linii papilarnych umieszczony pod wyświetlaczem

Według najnowszych doniesień, Apple stara się o przeniesienie swojego czytnika linii papilarnych Touch ID pod wyświetlacz najnowszego iPhone’a. Wygląda na to, że pod tym względem amerykańskiego giganta ubiegła chińska firma Vivo.

Kilkanaście dni temu pojawiły się informacje, jakoby Vivo miało być pierwszą firmą, która zaoferuje tego typu rozwiązanie i dzisiaj wieści te zostały potwierdzone. Qualcomm zapowiedział swój ponaddźwiękowy czytnik linii papilarnych na łamach MWC Shanghai 2017. Głównymi punktami prezentacji było ukazanie integracji nowego sensora z panelem OLED oraz jego praca pod wodą.

Vivo przedstawiło światu prototyp, zmodyfikowaną wersję Xplay6, na pokładzie którego znalazł się czytnik linii papilarnych Qualcomm schowany pod 1,2-milimetrowym panelem OLED. Skaner ten wykorzystuje najnowszą technologię Qualcomm, która wysyła impuls do palca, częściowo zaabsorbowany i częściowo odbijane. Wibracje są później wyczuwane przez sensor, który składa sobie na tej podstawie linie papilarne. Prototyp zaprezentowano jako w pełni funkcjonalny, ale Richard Lai z Engadget, który testował to urządzenie na MWC, poinformował, że notował wyraźne opóźnienie i obszar rozpoznawania palca nie był zbyt duży.

Warto poinformować, że rozwiązanie to działa sprawnie także z mokrymi palcami, a nawet zupełnie pod wodą. Ultradźwiękowa technologia Qualcommu trafi do OEMów w dwóch falach – „Qualcomm Fingerprint Sensors for Glass and Metal” powinna dotrzeć do nich w tym miesiącu i będzie ona współpracować jedynie z procesorami Snapdragon 660 i 630. Konkurent dla iPhone’a, czyli „Qualcomm Fingerprint Sensors for Display” powinien trafić do komercyjnej dystrybucji w czwartym kwartale bieżącego roku. Rozwiązanie to będzie działało nie tylko na urządzeniach wspieranych przez procesory Snapdragon.

źródło: neowin.net | zdjęcie: appleinsider.com