WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

W Doom Patrol pojawia się jeden z najdziwniejszych złoczyńców DC

Doom Patrol bezsprzecznie wybija się na tle typowych seriali superbohaterskich. Największa różnica polega na tym, że raczej nasi bohaterowie herosami nie są. Na pewno są dziwni i wyjątkowi, tak samo jak antagoniści, których będziemy mogli zobaczyć. Jednak w najnowszym odcinku pojawia się chyba jeden z najdziwniejszych złoczyńców DC. Poznajcie Animal-Vegetable-Minera-Mana!

Uwaga! Będą spojlery z 3 odcinka Doom Patrol – Puppet Patrol

Trzeba przyznać, że już sami bohaterowie Doom Patrol są „nieco inni” niż wszyscy. Żeby tego było mało – także złoczyńcy nie są typowi. Serial bawi się gatunkiem superbohaterskim, jest absurdalny i często groteskowy, ale w tym właśnie tkwi jego urok. Wygląda też na to, że jest jedną z niewielu serii, w której jeden z najdziwniejszych złoczyńców DC nie będzie aż tak bardzo odstawał od reszty. Chodzi oczywiście o zwierzęco-roślinno-mineralnego człowieka.

Czytaj też: HBO pokazało pierwsze sceny z 8. sezonu Gry o Tron

W Doom Patrol pojawi się jeden z najdziwniejszych złoczyńców DC

Tak, dobrze czytacie, oto Animal-Vegetable-Mineral-Man, który w 1964 roku zadebiutował na łamach komiksu The Doom Patrol #89. Był on szwedzkim naukowcem Stevenem Larsenem, który oskarżył swojego byłego nauczyciela Nilesa Cauldera o kradzież planów dotyczących promieniowania anty-rozpadu. Kiedy Larsen wpada do kadzi z chemikaliami wyłania się z niej z możliwością przekształcenia części swojego ciała w elementy zwierzęce, roślinne lub mineralne. A nawet wszystkie jednocześnie.

A jak to wyszło w serialu?

W najnowszym odcinku bohaterowie serialu wyruszają w podróż swoim szkolnym autobusem do… małej wioski w Paragwaju. Na szczęście podróż, przynajmniej dla Cliffa i Larry’ego mija bardzo szybko. Jedna z osobowości Jane teleportuje ich na miejsce. Tam spotykają podekscytowanego, nieco nadpobudliwego mężczyznę o imieniu Steve, który chce się przeprowadzić do Fuchtopii i zacząć nowe życie. Fuchtopia jest dziedzictwem Henricha von Fuchsa, nazistowskiego naukowca, który zamieniła Erika Mordena w nikczemnego Mr. Nobody.

W Doom Patrol pojawi się jeden z najdziwniejszych złoczyńców DC

Oczywiście Cliff, Jane i Larry także wyruszają do Fuchtopii i po drodze muszą znosić trzygodzinny spektakl kukiełkowy opowiadający historię von Fuchsa. Cóż, w skrócie, wioska ulega zniszczeniu niedługo po przybyciu bohaterów na miejsce. Z płomieni i ogólnego zniszczenia w pewnym momencie wyłania się Steve będący już hybrydą człowieka, zwierzęcia, minerału i rośliny.

Zobaczcie sami jak to wygląda.

W Doom Patrol pojawi się jeden z najdziwniejszych złoczyńców DC

Trzeba przyznać, że choć absurdalnie, to Animal-Vegetable-Mineral-Man prezentuje się świetnie i komicznie. Na pewno, nigdy wcześniej kogo podobnego nie widzieliśmy, więc jest to spora odmiana. Ciekawe, co jeden z najdziwniejszych złoczyńców DC jeszcze zdziała w Doom Patrol.

Czytaj też: Zobaczcie drugi zwiastun Hellboya!

Źródło: cbr.com