Za niecałe dwa tygodnie do kin wejdzie pierwszy superbohaterski film tego roku. Chodzi o Glass, który jest kontynuacją Niezniszczalnego z 2000 roku i Split z 2016 roku. Dostaliśmy już kilka zwiastunów i spotów telewizyjnych, ale okazuje się, że największe tajemnice jeszcze przed nami. Reżyser, M. Night Shyamalan zdradza, że w Glass zobaczymy niewykorzystany materiał z Niezniszczalnego.

Zwiastuny Glass zdają się pokazywać bardzo wiele z fabuły filmu. Jednak, jak twierdzi reżyser, to tylko pozory. Wiele tajemnic pozostało nieodkrytych. Oczywiście, to bardzo dobra wiadomość, w końcu jest to jeden z bardziej wyczekiwanych filmów w tym roku. W wywiadzie dla Fandango Shayamalan ujawnił:

Nie chcę zdradzać zbyt wiele, ale zobaczycie momenty z Niezniszczalnego, sceny, których nikt nie widział.

Reżyser i scenarzysta powiedział o tym w kontekście Josepha, syna Davida Dunna (Bruce Willis), tak jak w produkcji z 2000 roku zagra go Spencer Treat Clark. Wydaje się, niewykorzystany materiał z Niezniszczalnego będzie dotyczył właśnie relacji ojca i syna, ale to nic pewnego.

W Glass zobaczymy niewykorzystany materiał z Niezniszczalnego

W wywiadzie Shyamalan powiedział, że akcja Glass dzieje się około 15 lat po wydarzeniach z Niezniszczalnego i kilka tygodni po tych ze Splitu. Wyjaśnia to dlaczego James McAvoy i inni bohaterowie Splitu nic się nie zmienili, a ci znani z Niezniszczalnego już tak.

Premiera filmu Glass już 18 stycznia. W Stanach z tej okazji planowane są pokazy całej trylogii, ciekawe, czy w Polsce będziemy mieli podobne wydarzenia.

Czytaj też: Disney sporo zaoszczędzi na braku Deppa

Źródło: io9.gizmodo.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej