WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

W nowym serialu Star Trek Picard nie będzie już kapitanem

Serialowe uniwersum Star Trek wciąż się rozszerza. Jednym z seriali, który je poszerzy, jest seria o Kapitanie Picardzie. Okazuje się jednak, że najprawdopodobniej Picard nie będzie już kapitanem.

Aktor wcielający się w Williama T. Rikera w serialu Star Trek: Następne pokolenie, a potem w filmach od części VII do X, Jonathan Frakes, zdradził informację, że w nowym serialu Picard nie będzie już kapitanem.

Tym razem Patrick (Stewart) nie zagra już Kapitana Jean-Luca Picarda. Skończył już z Gwiezdną Flotą w tym serialu. To jedyna rzecz, którą wiem o tej produkcji.

Frakes dowiedział się o tym podczas kolacji ze Stewartem, który oprócz grania głównej roli, jest również producentem serialu. Frakes natomiast dołączył do zespołu scenarzystów. Udostępniona przez niego informacja jest jedną z niewielu, które wiemy na temat serialu o Picardzie. Fakt, że Jean-Luc nie będzie już kapitanem sugeruje, że fabuła rozegra się na długo po tym, jak opuścił on swój fotel kapitana na Enterprise.

W nowym serialu Star Trek Pickard nie będzie już kapitanem

Zaangażowanie Frakesa może sugerować, że i on powróci do swojej dawnej roli Williama T. Rikera. Wówczas mogłaby istnieć szansa, że i inne postacie również w serialu o Picardzie się pojawią. Fani liczą na powrót takich aktorów jak: Brent Spinner (Data), Michael Dorn (Worf) czy Marina Sirtis (Deanna Troi).

Sam Frakes jest pełen nadziei na powrót dawnej obsady.

Czujemy, że chcielibyśmy być częścią tego serialu. Ale jednocześnie wiemy, że to show Patricka. Jednak nie wyobrażam sobie świata, w którym nie ma odniesienia do tego, co stało się z resztą obsady Następnego Pokolenia.

Wiemy, że sam Stewart namawiał scenarzystów, do stworzenia czegoś nowego i świeżego chcąc, by serial nie był typowym spotkaniem z Gwiezdną Flotą. Niezależnie od innych aktorów ze starych filmów Star Trek, Patrick Stewart na pewno ponownie wcieli się w Jean-Luca. I nieważne, że Picard nie będzie już kapitanem. Fani są i tak podekscytowani zobaczeniem aktora w tej kultowej już roli.

Czytaj też: W Ghostbusters pojawi się Winston Zeddemore?

Źródło: cbr.com