WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

W Ostatnim Jedi Luke jest zgodny z oryginalną trylogią

Film Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi zyskał uznanie krytyków, ale za to spotkał się z chłodnym przyjęciem przez fanów. Zwłaszcza wykreowany w nim wizerunek Luke’a Skywalkera zbudził wiele kontrowersji.

Według najbardziej zagorzałych fanów pojawiły się głosy, że reżyser filmu, Rian Johnson, wręcz zniszczył kultową postać, jaką do tej pory był Luke. Każdy fan Gwiezdnych Wojen postrzega tę postać podobnie. Mistrz Jedi, mądry, potężny, ale nie idealny, popełniający błędy, więc ludzki. Jedi, który odgrywał bardzo ważną rolę w tworzeniu Nowej Republiki i w walce z Imperium. Jednak w filmie zupełnie tego nie widać. Nie tylko fani to zauważyli, również Mark Hamill zgodził się z tym, że Johnson dał Luke’owi zejść ze ścieżki.

Na Twitterze reżyser odpowiedział na krytykę fana, który twierdził, że „to złe opowiadanie historii, by tak bardzo zmienić Luke’a”. Johnson odpisał, że Luke w Ostatnim Jedi jest zgodny z oryginalną trylogią. I z jednej strony, jako twórca, chyba wie najlepiej, ale z drugiej nie ulega wątpliwości, że fanom bardzo się to nie spodobało.

W Ostatnim Jedi Luke jest zgodny z oryginalną trylogią

Pomimo tego Lucasfilm i Disney byli pod wrażeniem przedstawienia Skywalkera w ostatnim epizodzie Gwiezdnych Wojen. Fani mają podobno zobaczyć jeszcze Luke’a w IX Epizodzie reżyserowanym przez J.J. Abramsa.

Gwiezdne Wojny: Epizod IX wejdzie na ekrany kin 20 grudnia 2019 roku.

Czytaj też: Netflix opublikował zwiastun serialu 1983!

Źródło: https://www.cbr.com/