Wirtualna rzeczywistość coraz bardziej rozpycha się na rynku. Na początku zaczęły powstawać pod nią specjalne gry. Może jeszcze one nie są tym czego można by od nich wymagać, jednakże zapewniają sporą rozrywkę. Mało kto sądził, że następnym krokiem będą kina VR.

Warszawa będzie miastem pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych w Europie, w którym powstanie takie kino. Będzie ono wyposażone smartfony Galaxy S8 oraz Gear VR, co umożliwia cieszenie się filmem w VR. Kino powstanie w Multikinie Złote Tarasy a pierwsze seanse wystartują już 4 sierpnia. Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsunga, mówi:

To dla nas ważny i symboliczny dzień. Cieszymy się, że to właśnie technologia Samsung umożliwiła otwarcie pierwszego w Polsce i jednego z pierwszych w tej części Europy kina VR. Wirtualna rzeczywistość staje się dzisiaj dostępna absolutnie dla wszystkich. Wystarczy rozsiąść się wygodnie w fotelu i założyć na głowę okulary Gear VR ze smartfonem Galaxy S8, aby dosłownie przenieść się w wybrany przez siebie seans. To zupełnie nowy wymiar doświadczenia filmowego. Dotychczas to reżyser decydował o tym, co i jak oglądamy. Teraz ta decyzja leży w naszych rękach. To widz decyduje, jaki element świata chce w tej chwili oglądać. To on tak naprawdę jest reżyserem filmu VR. Jesteśmy przekonani, że dzięki takiemu przesunięciu punktu ciężkości: z obrazu na widza, wirtualna rzeczywistość okaże się kolejnym kamieniem milowym w rozwoju kina.

Na początku będzie dostępnych kilka filmów w 360°. Dzięki współpracy z Discovery będzie można przenieść się do Japonii, Włoch czy na Hawaje. Będzie także możliwość wirtualnego lotu na statku SOjuz-30. Projekcja będzie trwała maksymalnie 20 minut. Przed każdą będzie przeprowadzony krótki instruktaż dotyczący VR. Bilety będą kosztowały:  15 zł (bilet ulgowy) lub 20 zł (bilet normalny) w dzień powszedni i odpowiednio – 19 zł lub 24 zł w weekendy.

Źródło: Materiały prasowe

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!