WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

W zamkniętej alfie Battlefielda 5 rządzi AMD

Zamknięte testy alfa z Battlefieldem 5 w roli głównej właśnie się zakończyły i poza wrażeniami, jakie możecie znaleźć w sieci, zaowocowały testami, które rzucają dosyć ciekawe światło na optymalizacje. Tak się bowiem składa, że karta graficzna AMD rozwaliła propozycje Nvidii.

W tym wszystkim nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Battlefield 5 powstawał we współpracy z Nvidią. Wiecie – The Way It’s Meant to be Played. Spodziewaliśmy się więc bezkompromisowej wygranej GeForce GTX 1060 w pojedynku z Radeonem RX 580. No cóż, okazało się, że takie porównanie jest na rękę AMD, ponieważ Radeon poradził sobie przy rozdzielczości 1080p i 1440p znacznie lepiej niż GTX ze średniej półki cenowej. Mowa o różnicach rzędu kilkunastu klatek na sekundę – zarówno w DirectX 11, jak i 12. Co ciekawe, nawet w niskopoziomowym API Radeon poradził sobie lepiej.

Oczywiście nie są to wyniki, które zostaną z nami po oficjalnej premierze. Tak wczesna wersja Battlefielda 5 była po prostu pozbawiona odpowiedniej optymalizacji, którą deweloperzy z pewnością wdrożą przed 19 października. Ten przykład jest naprawdę ciekawy, bo jeśli przy premierze wyniki z podobnych konfiguracji sprzętowych (Ryzen 7 2700X, ASUS ROG Strix X470, G.Skill Sniper 16GB DDR4) będą znacznie niższe w przypadku sparowania z kartą Radeona

RX 580, to wyjdzie wtedy na to, że ktoś u EA naprawdę nie lubi AMD. Tradycyjnie jednak, posiadacze GTX 1080 Ti nie mają się niczym martwić, bo na najwyższych ustawieniach gra osiągała ponad 110 FPSów.

Źródło: PCGamesN