WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

War Thunder aktualizuje silnik graficzny – co przyniosą zmiany?

Gaijin Entertainment ogłosiło właśnie premierę aktualizacji 1.77 do gry War Thunder. Przynosi ona nowa wersję silnika graficznego co ma wpłynąć na znacznie lepszy wygląd gry na PC jak i konsolach.

Silnik Dagor 5.0 poprawia między innymi globalne oświetlenie i kontaktowe cienie. Wspierane są one przez znacznie bardziej realistyczną mgłę, efekty pogodowe czy dym. Kolejną nowością jest wygładzanie krawędzi TAA czy zmiana sposobu tworzenia krajobrazu. Także w drogach pojawią się teraz dziury czy nawet kałuże. Zmiany dotkną nawet najniższych ustawień graficznych, jednakże nie będą one skutkowały wzrostem wymagań. Producent zdecydował się także przeprojektować efekty dźwiękowe dzięki czemu gra nabiera nowego wymiaru.

W grze pojawią się też nowe pojazdy. Będą to między innymi czołg M1 Abrams, Challanger 1, Leopard 2K czy AMX-30B2 Brenus. Wśród samolotów zobaczymy bombowca Heinkel He 177 A-5 Gerif, który został stworzony przez jednego z graczy w ramach podziału zysków. Więcej o aktualizacji możecie przeczytać pod tym linkiem.

Źródło: Materiały prasowe