Okazało się, że wcześniejsze doniesienia na temat tajemniczego wydarzenia z udziałem weteranów e-sportowej sceny Warcrafta są prawdziwe. Blizzard zapowiedział właśnie, że Warcraft III otrzyma nowy patch 1.29, który sprawdzą zaproszeni goście. Może to nie jest Remaster, nowa część, czy dodatek, ale zawsze coś.

Warcraft III wciągnął nas swoją fabułą i rozgrywką całe 16 lat temu, ale twórcy nigdy go nie porzucili. Ostatnia aktualizacja pojawiła się zaledwie 5 miesięcy temu! Jednak do tej pory każda z nich wprowadzała z reguły małe poprawki, bugi oraz naprawiała problemy z kompatybilnością. Wraz z nadejściem patcha 1.29 rozpocznie się nowa era, ponieważ pomimo tego, że gra zaoferuje wsparcie dla monitorów panoramicznych oraz umożliwi zabawę w 24 osoby, to rozpocznie serię wielkich zmian. Jednocześnie będzie ostatnią, kompatybilną wersją z Windowsem XP.

Warcraft III

Nie wydaje się to jednak tak ciekawe, jak zmiany w rozgrywce, które zweryfikuje grupa weteranów znana z e-sportowych zmagań. Te skupiają się głównie na balansie kilku bohaterów, eliminacji błędów oraz zmianie obecnej puli map. Jednak tak prostych zmian Blizzard z pewnością nie konsultowałby ze wspomnianymi legendami, co zdaje się potwierdzać oświadczenie, które wskazuje, że to dopiero początek przemiany Warcrafta III.

To dopiero początek. Pracujemy nad znacznie większymi modyfikacjami, ale stopniowo wprowadzamy małe zmiany, aby przeciwdziałać wielkim zmianom w obecnej mecie. 

Jeśli chcecie wypróbować nową aktualizację, to znajdziecie ją tutaj (wersja dla Windowsa) i tutaj (wersja dla Maca). Po pobraniu instalatora zostaniecie poproszeni o klucze do podstawowej gry oraz dodatku Frozen Throne.

Źródło: wccftech.comus.battle.net

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!