Warframe to gra, która (przez swój sukces) na zawsze będzie dla mnie zagadką, ale radzi sobie na tyle dobrze, że warto poinformować Was o jego przyszłości. Tak się bowiem złożyło, że twórcy zapowiedzieli nie tylko wersję na Switcha, ale również rozszerzenie Fortuna oraz Railjack.

O ile dzień debiutu Warframe na konsoli Nintendo nie jest znany, to jeszcze w tym roku możemy liczyć na premierę rozszerzenia Fortuna. Jest to następna dawka zawartości po Plains of Eidolon, która trafi na PC, Xbox One oraz Playstation 4. Wprowadzi oczywiście całą masę nowości, a przed szereg wychodzi z pewnością nowy otwarty świat – Orb Vallis. Obok niego możemy liczyć na nową frakcję (Solaris United), bronie, technologię, a nawet mechaniki. Mowa tutaj o wcieleniu się w istnego łowcę nagród, który będzie musiał się wykazać umiejętnością śledzenia zwierzyny. Oczywiście w ramach specjalnych misji.

Jeszcze więcej świeżości do Warframe wprowadzi jednak rozszerzenie Railjack, które zadebiutuje najprawdopodobniej u schyłku bieżącego roku. Wprowadzi ono nic innego, jak walki kosmiczne za sterami nowych wahadłowców z maksymalnie trzema kumplami u boku. W drużynie będziemy musieli podzielić się zadaniami, a w razie potrzeby dokonamy płynnego abordażu na ogromne stacje kosmiczne. Całość w idealny sposób prezentuje poniższy gameplay, który swoją drogą wywołał na mnie niemałe wrażenie.

Źródło: Polygon

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!