WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Warner Bros nie będzie kopiować Marvela

Niedawno pojawiło się wiele zarzutów wobec Warner Bros., za stosowanie podobnej do MCU ciągłości filmów DC. Jednak po sukcesie Aquamana twórcy chcą skupić się na samodzielnych filmach i zapewniają, że Warner Bros. nie będzie kopiować Marvela.

Aktualnie Warner Bros. świętuje spektakularny sukces kasowy Aquamana. Film Jamesa Wana przekroczył miliard dolarów. Jednak jest to też okazja do zastanowienia się nad przyszłością produkcji DC. Toby Emmerich wypowiada się na ten temat, a przede wszystkim nawiązuje do zarzutów, że kopiują styl MCU.

My gramy według zasad DC, a one są zupełnie inne niż zasady Marvela. Nie skupiamy się tak na wspólnym uniwersum, tworzymy filmy pojedynczo. Każdy z nich jest samodzielną kreatywną produkcją. Jeśli miałbym powiedzieć co jest najważniejsze, to byliby to reżyserowie.

Widać, że w przypadku produkcji DC o wiele lepiej wypadają samodzielne filmy takie jak Aquaman czy Wonder Woman. Warner Bros. raczej będzie szło w tym kierunku, spychając na dalszy plan bohaterskie teamy. Możliwe, że właśnie takie filmy zagwarantują Warner Bros. sukces, a DC odkupienie w oczach fanów.

Czytaj też: Nowy plakat Hellboya. Lepiej nie zadzierać z Diabłem

Źródło: cbr.com