WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Ważny dzień dla fanów GOG.com – nowa platforma GOG Galaxy odpowiedzią na Steam?

W ubiegłym roku znany serwis GOG.com ogłosił rozpoczęcie prac nad nowym projektem – usługą związaną z grami na peceta, która miała być alternatywą dla Steam oraz Origin. Od dzisiaj można już z niej skorzystać.

GOG Galaxy które można ściągnąć tutaj, znajduje się właśnie w fazie otwartej bety. Tak jak jego starsi koledzy, posiada również swój własny system achievementów, możliwość zapraszania znajomych, synchronizację z social mediami i najbardziej restrykcyjny system DRM jaki tylko można sobie wyobrazić…

1238944785167934635 1238944785245334955

To ostatnie to oczywiście żart. Twórcy nowej platformy, pewna mało znana firma CD Projekt Red (podobno tworzą gry o jakiejś wiedźmie, czy coś w tym rodzaju…) są wręcz fanatycznie przeciwni tzw Digital Rights Management. Każda zakupiona dzięki temu systemowi gra będzie w stanie chodzić całkowicie samodzielnie, bez automatycznych aktualizacji (oczywiście będzie opcja żeby je sobie włączyć – ale to absolutnie nie będzie przymus). Jeśli ewentualna nowa wersja gry „namiesza” coś w posiadanym programie, GOG Galaxy zaoferuje łatwo dostępny tzw rollback, czyli powrót do wersji wcześniejszej.

Jest to na pewno dobra wiadomość ogólnie dla nas jako użytkowników i graczy – powszechnie wiadomo, że im większa konkurencja na danym rynku, tym bardziej zyskuje na tym klient. Być może przyszła pora, aby ktoś wreszcie złamał monopol wszechpotężnego Valve i jego Steama.

GOGmaxresdefault

[źródło: gog.com]