WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

WD i SanDisk prezentują nowości na post IFA Event w Warszawie

Użytkowników można podzielić na dwie grupy: takich co robią back-up i takich co będą go robić. Rośnie też ilość danych, którą każdy z nas chce zachować. Western Digital przygotował rozwiązania, które ułatwią wszystkim zabezpieczenie swoich danych i nie tylko. Z tej okazji, WD zorganizował Event Post IFA 2017, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak postanowiono rozwiązać problem backupu.

Na warszawskim evencie mieliśmy okazję oglądać rozwiązania nastawione zarówno na zwykłych użytkowników jak i profesjonalistów. Dla domowych zastosowań pokazano najpojemniejszą kartę microSD – SanDisk Ultra 400GB, stację ładująco-backupującą SanDisk iXpand Base przeznaczoną dla urządzeń marki Apple oraz osobistą chmurę do zastosowań domowych – WD My Cloud Home.

WD oraz SanDisk (firmy połączyły się 2 lata temu – przyp. red.) stawiają jednocześnie na prostotę tworzenia kopii zapasowych. Przedstawione rozwiązania wyglądają naprawdę ciekawie. Np. stacja iXpand zapisuje zawartość całego urządzenia praktycznie od razu po podłączeniu naszego iPhone’a do ładowania, z kolei chmurę możemy skonfigurować tak, aby automatycznie tworzył się backup w określonym harmonogramie. Wszystko zdalnie i wszystko z przejrzystych aplikacji.

Rozwiązania te z pewnością docenią zarówno fotografowie, jak i zwykli, codzienni użytkownicy. Pokazane produkty powinny już się pojawiać w naszych sklepach.