WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wentylatory firmy Noctua z Chin nie są gorsze od tych z Tajwanu

Całkiem niedawno jeden z użytkowników Reddita zauważył, że wentylatory Noctuy mocno różnią się między sobą w zależności od miejsca produkcji. Dokładniej rzecz biorąc chodziło o dwa kraje wykonywujące śmigła – Tajwan i Chiny. Te drugie rzekomo miały być znacznie słabsze. A jak jest naprawdę?

Użytkownik Reddit stwierdził, że oprócz wyglądu różnica dotyczy także kultury pracy. Noctua twierdziła, że różnice są w granicach tolerancji i nie wpływają na jakość produktów. Sprawą tą zajął się portal GamerNexus.net. Pozyskał on te same modele wentylatorów ale wyprodukowane w różnych fabrykach. Następnie przeprowadził on testy głośności i wydajności. Ich wyniki możecie zobaczyć poniżej.

Jak sami pewnie widzicie, śmigła z Chin nie są gorsze od tych z Tajwanu. Pod względem kultury pracy czy wydajności różnic, po uwzględnieniu statystyki, nie ma. Są one widoczne w wyglądzie śmigieł, jednakże są to różnice tylko i wyłącznie kosmetyczne. Także kolejną aferę można uznać za wyjaśnioną. Pokazuje to także, że nie zawsze to co pojawi się w Internecie jest prawdą i należy w to bezwzględnie wierzyć.

Źródło: https://www.eteknix.com