WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Western Digital zaprezentowało najszybszą na świecie kartę UHS-I microSD

Podczas MWC 2018 swoje premiery mają nie tylko smartfony czy tablety. Dotyczy to także wielu akcesorii, w tym kart microSD. Podczas tegorocznych targów zaszalało Western Digital, które pokazało najszybszą kartę microSD UHS-I – 400GB SanDisk Extreme UHS-I microSDXC.

Nowa karta ma być łakomym kąskiem dla osób, dla których liczy się wydajność. Pozwala ona na wykonywanie operacji z szybkością 160 MB/s, co jest wartością o 50% większą od obecnej generacji kart tego producenta. Osiągnięcie takich prędkości było możliwe dzięki zastosowaniu autorskiej technologii Western Digital. Karta jest także zgodna ze standardem A2 specification co oznacza, że zapisane na niej aplikacje także będą błyskawicznie działać. Jim Welsh, senior vice president i general manager, Client Solutions, Western Digital, komentuje:

Konsumenci oczekują od nas coraz wygodniejszego i sprawniejszego korzystania z urządzeń mobilnych – a my, dzięki naszej technologii 3D NAND cały czas przesuwamy granicę innowacji, pozwalając klientom cieszyć się coraz lepszej jakości treściami i aplikacjami na ich urządzeniach. Nasze doświadczenie w segmencie pamięci flash i kart microSD pozwoliło nam na osiągnięcie niesamowitych wyników. Przełomowa karta microSD SanDisk jest dowodem potwierdzającym zaangażowanie firmy Western Digital na rzecz zapewnienia użytkownikom najbardziej zaawansowanych rozwiązań do przechowywania i zapisu danych.

Źródło: Materiały prasowe