WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Weteran Mass Effect Casey Hudson powraca do BioWare w roli głównego menadżera

Dotychczasowy główny menadżer BioWare Aaryn Flynn niespodziewanie zapowiedział swoje odejście z firmy po 17-letnim epizodzie. Jego następcą będzie Casey Hudson, znany z pełnienia roli dyrektora projektu serii Mass Effect.

Należy przypomnieć, że Casey Hudson opuścił firmę trzy lata temu, aby podjąć pracę jako dyrektor kreatywny w Microsoft Studios. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości o ewentualnym konflikcie, Aaryn Flynn w następujący sposób wytłumaczył swoje odejście:

Od pewnego czasu rozważałem poważne zmiany w moim życiu, ale gdy usłyszałem, że Casey Hudson chciałby podjąć moją posadę, zrozumiałem, jakie stoją przed nami perspektywy. Przez najbliższe kilka tygodni będę z nim pracował, aby pomóc mu nadgonić i ustawić go na prostej drodze do sukcesu, jako najlepszy GM, jakim może on być.

Zmiana ta pojawia się w chybotliwych czasach dla BioWare, które wypuściło Mass Effect: Andromeda, będące z całą pewnością najgorzej przyjętą grą firmy w ostatnich latach. Znany producent gier liczy jednak, że z Anthem, zaprezentowanym podczas targów E3 z zeszłego miesiąca, jego passa odwróci się.

Trzy lata temu Hudson opuścił BioWare po 16-letniej przygodzie, twierdząc, że potrzebuje teraz „przerwy, aby nabrać perspektywy na to, co chcę teraz robić w następnej fazie mojego życia i jakie nowe wyzwania przed sobą postawić”. W poście na blogu, Hudson przyznał, że przerwa od ukochanej firmy była dla niego „transformatywna, przez co mógł zastanowić się poważnie nad tym, co chce robić w życiu”.

źródło: arstechnica.com | zdjęcie: cinemablend.com