WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Wiedźmińska posiadłość w Toussaint wyceniona na 1 mln dolarów

To dosyć niecodzienna wiadomość, ale zdecydowanie ciekawa. Firma L&C, która na co dzień zajmuje się nieruchomościami, wzięła pod lupę mieszkania naszych protagonistów z gier wideo i je wyceniła. Uwzględniono łącznie osiem produkcji, ale nas interesuje zwłaszcza jedna…

I tak – chodzi o Wiedźmina 3. Tamtejsze Corvo Bianco, które otrzymujemy w prezencie od królowej Henrietty, jest równie piękne, co drogie. L&C uwzględniając klimat średniowiecznej Francji, na której wzorowano się przy projektowaniu Toussaint, tamtejszej ceny za hektar winnicy, wyceny głównego i pobocznych budynków wyceniło całe „wiedźmińskie siedliszcze” na 1091200€ bez wyposażenia i 1107017€ z kompletnym. Przekłada się to na całe 1,054,238 orenów! Ile mieczy można byłoby za to wykuć… ale nie na emeryturze.

Tak drogo nie wypada jednak posiadłość np. w Skyrim. Tam za w pełni wykończony dom Proudspire Manor trzeba zapłacić 36200 septimów, czyli 52215€. Przyjemne gniazdko w Fallout 4 jest stosunkowo tanie, bo za 737€ (2000 kapsli) weszlibyśmy w posiadanie Home Plate na terenie Diamond City. Rekordy bije zdecydowanie mieszkanie w GTA. Tam przyszłoby nam zapłacić 8000000$ za mieszkanie na wodzie w The Aquarius Yacht.

Jeśli jesteście zainteresowani szczegółami oraz posiadłościami z The Legend of Zelda, Sims 4, Stardew Valley, czy Final Fantasy XVI, to wskoczcie pod ten link. L&C wzięło się za sprawę naprawdę skrupulatnie i podało wszystkie informacje w przystępny sposób.

Ten pokaz technologii Nvidia RTX wgniecie Was w fotel

Źródło: landc
Zdjęcia: Bethesda, CD Projekt Red, Rockstar