WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Wiemy kto zagra Draculę w nowym serialu od Netflixa i BBC

Twórcy Sherlocka – Steven Moffat I Mark Gattis, wzięli się za kolejny serial. Tym razem będzie to opowieść o Draculi, ale inaczej niż w serialu o genialnym detektywie, ta opowieść nie będzie uwspółcześniona.  Jednak o tym, wiadomo było już od jakiegoś czasu. Jednak w końcu wiemy, kto zagra Draculę w nowym serialu od Netflixa i BBC.

Do tej nie wiadomo było, kto wcieli się w tytułowego Draculę, w nowym mini-serialu Netflixa i BBC. Typowano wielu aktorów, ale w końcu wybór padł na Duńczyka, Claesa Banga. Niektórzy mogą go kojarzyć z głównej roli w filmie The Square. Wydaje się, że może on podołać roli legendarnego wampirzego hrabiego.

Dracula ma być mini-serialem składającym się z trzech epizodów. Akcja rozpocznie się w 1987 roku, gdy w Transylwanii Dracula knuje plany zniszczenia Londynu. Możliwe, że jeśli serial dobrze się przyjmie będzie miał formę podobną do tej z Sherlocka. Sezony zawierające trzy epizody, ale za to długie jak film.

Produkcja serialu Dracula rozpocznie się w przyszłym roku. Nie ma oficjalnej daty premiery, ale zapewne najszybciej możemy spodziewać się go w 2020 roku.

Czytaj też: Epicki zwiastun anime Ultraman od Netflixa

Źródło: radiotimes.com