W tym roku na rynek wprowadzonych zostało już wiele flagowych smartfonów. Jednakże jedną z bardziej oczekiwanych konstrukcji jest ciągle OnePlus 5, który ma być równie wydajny jak konkurencja ale znacznie tańszy. Zobaczcie, co do tej pory o nim wiadomo.

Zacznijmy od nazewnictwa. Poprzednia wersja nosiła numer 3T, a teraz wchodzi 5. Wynika to z faktu, że liczba 4 uważana jest za pechową w chińskiej kulturze. Telefon będzie posiadał 5,5 calowy ekran o rozdzielczości Full HD. Będzie także posiadał gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. W konstrukcji zastosowany zostanie procesor Snapdragon 835, czyli ten sam co w Galaxy S8 czy HTC U11. Smartfon będzie także posiadać 6 GB lub 8 GB pamięci RAM, 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej oraz baterię o pojemności 3300 mAh. Mało za to wiemy o aparatach. OnePlus współpracowało z firmą Dxomark, która także stworzyła aparat w HTC U11.

OnePlus 5 będzie miał swoją premierę 20 czerwca. Powinien on kosztować w zakresie od 450 do 500 dolarów. Czy będziecie zainteresowani tym smartfonem, czy pozostaniecie przy bardziej znanej konkurencji?

Źródło: http://pcworld.com/