WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Windows 10 będzie miał swoją premierę 29 lipca

Znamy już oficjalną datę. Ściągajcie swoje aktualizacje i przygotujcie się na nadejście kolejnej odsłony Windowsa na swoich komputerach.

Wygląda na to, że Microsoft wreszcie potwierdził dokładny start Windowsa 10. „Dziesiątka” chce kontynuować budowanie ekosystemu firmy Microsoft, który pozwoli na płynną synchronizację działań między urządzeniami. W momencie, gdy będziemy przesiadać z tableta na komputer czy ze smartfona na tablet, nasze dane będą zsynchronizowane, a my będziemy mogli cieszyć się tym samym systemem na wszystkich urządzeniach. Aplikacje na Windows 10 mają działać podobnie na każdym urządzeniu, a sam system wystartuje też z nową przeglądarką, Cortaną – asystentką podobną do Siri, z tą różnicą, że pochodzi ona z serii gier wideo Halo.

Windows 10 będzie dostępny jako darmowy upgrade dla każdego posiadacza systemu Windows 7/8/8.1, niezależnie od jego legalności. Dodatkowo, warto nadmienić, że akcje Microsoftu wzrosły o 24 centy w stosunku poniedziałkowej wartości, która wynosiła 44,85$. Widać akcjonariusze też cieszą się z nadejścia „nowego”.

[źródło: phys.org; zdjęcie: connectedmagazine.pl]