WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Windows 10 wdrażany będzie stopniowo, od 29 lipca

Jeżeli masz szczęście i należysz do grupy beta testerów z programu Insider, Windows 10 dotrze do Ciebie już w dniu premiery – 29 lipca. Reszta użytkowników będzie musiała czekać dłużej na swoje egzemplarze.

Wdrażanie rozpocznie się stopniowo po 29 lipca – tak zapowiada prezes Windows and Devices, Herry Myerson:

Każdego dnia od wypuszczenia Windowsa 10 będziemy słuchać, uczyć się i brać pod uwagę doświadczenia wszystkich użytkowników z naszym systemem.

Celem takiego zabiegu jest upewnienie się, że żaden z użytkowników, niezależnie od swojej konfiguracji sprzętowej nie straci żadnych danych i nie będzie zmuszony cierpieć przez niewykryte do tej pory błędy systemowe. Przypominamy: Windows 10 będzie darmowy dla każdego, kto do tej pory wykupił Windowsa 7 lub 8.1. Podobno napędza to sprzedaż tychże starszych wersji systemów.

Myerson zapowiedział również, że wkrótce rozpocznie się wysyłka kopii Windowsa 10 do producentów, którzy zajmą się zainstalowaniem ich na nowych maszynach. Detaliści również będą mogli skorzystać z dobrodziejstw „dyszki”, ulepszając maszyny obecnie hulające na starych wersjach systemu. Dosyć standardowa wersja Windows 10 Pro będzie dostępna wraz ze zwyczajną licencją, modele Enterprise i Education pojawią się jednak dopiero po pierwszym sierpnia.

[źródło: geekwire.com; grafika: connectedmagazine.pl]