WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Windows 10 otrzyma wsparcie dla kart, jak przeglądarki

System operacyjny Windows 10 już wkrótce otrzyma od dawna wyczekiwaną opcję zakładek, będącą znaczącym krokiem dla Microsoftu.

Giganty z Redmond pracuje nad nowym „Tabbed Shell” dla Windows 10, według doniesień, jakie dostarczyło Windows Central. MSPU potwierdza, że Redmond chce dostarczyć nowe „zakładkowe” możliwości dla posiadaczy Windows 10, które pojawi się wraz z Redstone 3 lub Redstone 4.

Jaki jest cel wprowadzenia Tabbed Shell w Windows 10? Aktualizacja ta doda „taby” do Windowsa, zupełnie tak, jak wygląda to w przeglądarkach. Dodatek ten będzie wyglądał inaczej na różnych aplikacjach, więc swoim własnym „dizajnem” będą mogły pochwalić się te klasyczne, Win32, a także zaliczające się do Universal Windows Platform czy nawet te dostępne na Windows Store.

Opcja ta będzie pozwalała tworzyć otwieranie nowych kart dla różnych aplikacji funkcjonujących na Windows 10. Na przykład, jeśli piszesz dokument w Word 2016, możesz otworzyć nową kartę dla innego pliku i skopiować tam coś z dokumentu, nad którym pracowałeś wcześniej. Innym przykładem jest choćby Eksplorator plików, w którym zamiast otwierać osobno wszystkie foldery, możesz otworzyć jeden z nich w jednej karcie, drugi z kolei w innej.

Z tego, co udało się ustalić, ficzer ten nie będzie od razu działał doskonale i jeśli twórcy aplikacji będą chcieli wykorzystać jego możliwości, będą musieli sami się do nich dostosować.

źródło: mspoweruser.com