WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Windows 10 zmieni nasz telefon w pełnego peceta

Podczas inauguracyjnej prezentacji nowego systemowego builda, Microsoft ujawnił, że posiadacze Windows 10 otrzymają wkrótce pewne innowacyjne udogodnienie. Tzw. Continuum pozwoli nam na przestawienie swoich smartfonów (tzn tych które mają wgrany najnowszy OS Microsoftu, bo jakżeby inaczej…) w tryb desktopowy, czyli taki w jakim działają klasyczne, stacjonarne pecety. Będzie to możliwe po podłączeniu telefonu do jakiegoś większego ekranu, np. do tabletu czy monitora komputerowego.

Będzie do zdecydowanie wygodna rzecz, gdyż pozwoli na szybkie przełączanie urządzenia między różnymi trybami działania, co przyspieszy wszystkie operacje jakie mamy zamiar wykonać. Na prezentacji odpalono np. Excela i korzystano z niego zupełnie w taki sposób jak na stacjonarce, zapisując potem pliki w pamięci telefonu.

Jak widać wszystko wygląda jak normalny Windows 10, lecz jest w całości zasilane przez smartfona. Niestety Continuum nie będzie jak na razie dostępne na tradycyjnym sprzęcie z systemem Windows Phone. Microsoft dopiero planuje wypuścić urządzenia kompatybilne z nowym produktem.

[źródło: theverge.com; zdjęcie: microsoft.com]