WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Windows Vista poszła dzisiaj do piachu

W historii Microsoftu niewiele systemów operacyjnych otrzymało taką falę nienawiści jak Windows Vista. Całe szczęście (?), z dniem dzisiejszym końca ona swój żywot.

11 kwietnia to ostatni dzień funkcjonowania systemu operacyjnego, który po dziś dzień wybrało 0.72% użytkowników Windowsa, czyli około 10-11 milionów systemów. Liczba ta może nawet robić wrażenie, ale tylko do czasu, gdy wspomni się, że Windows XP, poprzednik Visty, zajmuje 7.44% rynku.

Microsoft gwarantował wsparcie dla Windowsa Visty przez ostatnie dziesięć lat, ale przyszedł właśnie czas, abyśmy wraz z naszymi partnerami sprzętowymi i kodowymi podjęli decyzję o zainwestowanie naszych środków w bardziej bieżące technologie, aby ciągle dostarczać świetnych, nowych doświadczeń.

Według niektórych Windows Vista wcale nie był tak zły, a przyczyną problemów z nim były komputery, których osiągi nie dorównały wymaganiom systemu. Należy pamiętać, że Vista była niejako przetarciem szlaku dla ukochanej „siódemki”. Ci, którzy zdecydują się pozostać przy Viście będą narażeni na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Tak Internet Explorer 9, jak i wszystkie inne duże przeglądarki jak Chrome, zaprzestały wspierania Visty, więc przeglądanie internetu na tym systemie również nie należy do rozsądnych.

Biorąc pod uwagę, że coraz więcej producentów sprzętu i oprogramowania skupia się na optymalizowaniu swoich produktów pod kątem nowszych wersji Windowsa, możecie się spodziewać, że coraz więcej z nich nie będzie współpracowało z Vistą.

źródło: techspot.com