WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Wirtualne kampusy dzięki aplikacjom mobilnym

W ogromnych budynkach na kampusach uczelni może zawodzić GPS. Wtedy też, aby odnaleźć swoją salę, można wykorzystać mikrolokalizacji. Zostanie to wykorzystane podczas hackathonu Campus App Challenge.

Rozwiązania, na które wpadają studencie, mogą zmienić świat. Przykładem tego jest choćby Facebook. Najnowsze technologie mogą zostać wykorzystane nie tylko do zabawy ale także do ułatwienia życia.  Studenci Politechniki Warszawskiej wraz z firmami Indoorway i Daftcode zauważyli ten trend i organizują hackathon. Grzegorz Koblański, CEO Indoorway, mówi:

Oddajemy w ręce studentów innowacyjny system mikrolokalizacji. Podczas 24-godzinnego hackathonu ich zadaniem będzie przygotowanie prototypu aplikacji mobilnej opartej o tę technologię, która usprawni funkcjonowanie kampusu. Może ona pomóc np. w lokalizowaniu osób i punktów, nawigacji po obiekcie, wysyłaniu wiadomości kontekstowych czy analityce natężenia ruchu w budynkach szkół wyższych. Mikrolokalizacja może być wykorzystana również do tworzenia AR i VR. Wspólnie z młodymi talentami pokażemy, że znajduje praktyczne zastosowanie w każdej przestrzeni, również w murach akademickich.

Na starcie Campus App Challenge uczestnicy otrzymają swojego mentora oraz odpowiednie narzędzia od firmy Indoorway. Jednakże to już oni sami muszą zdecydować, jaki problem życia studenckiego będą chcieli rozwiązać. dr hab. Wojciech Dormitz, Dziekan Wydziału, komentuje:

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych kształci polskie elity rewolucji cyfrowej. Stąd wynika nasza otwartość na nowe rozwiązania pozwalające stworzyć środowisko szyte na miarę potrzeb naszych studentów. Nasi studenci to osoby żyjące w symbiozie z nowymi technologiami. Chociaż na rynku dostępnych jest wiele aplikacji mobilnych ułatwiających codzienne czynności, jak dotąd nie było rozwiązania dedykowanego budynkom akademickim. Czekamy więc na pomysły studentów dotyczące kreatywnego wdrożenia mikrolokalizacji na naszej uczelni. Mam ogromną nadzieję, że inicjatywy takie jak Campus App Challenge uświadomią nam wszystkim korzyści wynikające z modernizacji przestrzeni, a Politechnika Warszawska stanie się przykładem, który zainspiruje innych do działania.

Do udziału w konkursie może się zgłosić każdy przed 26 rokiem życia. Hackathon odbędzie się w dniach 13-14 stycznia 2018 roku a zgłoszenia przyjmowane są do 7 stycznia pod adresem: indoorway.com/hackathon.

Źródło: Materiały prasowe