WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Wkrótce zadebiutuje album techno stworzony przez roboty

Czy może być coś bardziej swoistego od muzyki techno zagranej przez roboty? Moritz Simon Geist po wielu latach pracy w końcu postarał się o nagranie albumu, w której kluczową rolę grają jego własne roboty.

Sonic Robots, bo tak nazywa się projekt Moritza Simona Geisa, powstał przez połączenie dwóch (zdawałoby się) kompletnie odmiennych od siebie pasji. Mówicie sobie, co chcecie, ale połączenie muzyki i robotów nie jest czymś, na co wpadłby „typowy Kowalski”. Tym bardziej może nas zaskakiwać mini album The Material Turn, która zadebiutuje na rynku już 12 października w formie płyt winylowych i cyfrowych nagrań.

Na debiutanckiej płycie znajdą się jedynie cztery utwory, ale stworzone w całości przez roboty, które zostały z kolei stworzone własnoręczne przez Geisa. Nie będzie to jednak jedyna przygoda Sonic Robots. Te stworzą pełnoprawny album Robotic Electronic Music, który zadebiutuje 16 października. Sam twórca, który spędził masę czasu nad konstrukcją kilku robotów, przyznaje, że nie spełniłby swoich marzeń, gdyby nie wsparcie innego muzyka Mouse on Mars.

Gry wideo są „punktem dostępu” dzieci do muzyki klasycznej

Źródło: Newatlas
Zdjęcia: Sonic Robots via Newatlas