WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Wkrótce zmienimy nasz nick PSN

Wkrótce PlayStation udostępni opcję, na którą czekamy od kilkunastu lat. W końcu zmienimy nasz nick PSN!

Rok 2007. Europejska premiera PlayStation 3. Szczęśliwi siadacie z nową konsolą i zakładacie sieciowe konto. Pojawia się prośba o podanie nazwy użytkownika – w tym miejscu mnóstwo osób podaje „zabawny” nick, który zamierzają później zmienić. Gdy przychodzi ten dzień, okazuje się, że Wasze rozwinięte konto musi już takie zostać, bo takowej opcji nie ma. Zostajesz WielkimCzarnymKogutem na kilka lat.

Jeśli mniej więcej taki scenariusz przeżyliście, to zapewne marzycie, aby zmienić swoją sieciową nazwę z czasów gimnazjum lub liceum. PlayStation Network do dziś bowiem nie udostępnia takowej funkcji. Kilka miesięcy temu Sony zapowiedziało jednak, że rozpoczyna przebudowę swoich funkcji sieciowych, czego początek możemy zobaczyć w formie niepozornej aktualizacji systemu PlayStation 4 oznaczonej jako 6.0

Serwis VG247 pozyskał informacje od trzech informatorów, którzy potwierdzili, że w tej chwili trwają ostatnie prace nad funkcją zmiany nazwy użytkownika PSN. Dlaczego trwało to tyle czasu? Okazuje się, że kod sieciowej usługi, który poznaliśmy wraz z PlayStation 4, nie był pisany pod funkcje, które znamy dzisiaj. Jest on bardzo zamkniętą architekturą, przez co wymagał ogromnej ilości pracy, aby móc wprowadzać nowe funkcje.

„Nowe konsole nie ułatwią nam życia”

Źródło: wccftech.com