WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Właśnie rusza 16. sezon ESL Mistrzostw Polski

18 marca rusza zasadnicza faza 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski. Najlepsi z najlepszych zmierzą się w CS: GO, League of Legends, Fifa 18 i Hearthstone. Łączna pula nagród wynosi aż 320 000 złotych. Także po raz pierwszy zawody będą transmitowane przez TVP Sport.

W meczu otwarcia zobaczymy nowy skład Team kinguin z Wiktorem „TaZem” Wojtasem, który zmierzy się z zespołem PACT. Wygranie w CS:GO otrzymają awans do zaplecza ESL Pro League – ESEA MDL. Rafał Pikiewicz, dyrektor zarządzający ESL Polska, mówi:

Cieszy mnie to, że z sezonu na sezon dajemy nowe możliwości rozwoju polskich klubów esportowych. Oprócz rekordowych pul nagród zwróciłbym uwagę na rzecz być może istotniejszą – miejsca w najlepszych europejskich i światowych ligach, które stają otworem dla zwycięzców ESL Mistrzostw Polski. Taką szansę wykorzystało AGO Esports, które aktualnie zdobywa bezcenne doświadczenie regularnie pojedynkując się z najlepszymi drużynami CS:GO na świecie w ESL Pro League. Dla wielu drużyn to coraz częściej większa wartość niż same nagrody pieniężne.

Rozgrywki w LoL wystarują 19 marca. Ich wygrani mają szanse na awans do Puchru Mistrzostw Europy a wicemistrzostwie wezmą udział w kwalifikacjach. Także jest to jedyna liga w Polsce wspierana przez Riot Games. Transmisje ze wszystkich turniejów będzie można oglądać na kanałach Twitch.tv: ESL_CSGO_PL i ESL_LOL_PL, oraz na fanpage’u ESL Polska. Transmisję z rozgrywek przeprowadzi też TVP Sport.

Źródło: Materiały prasowe