WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści na nowym gameplayu

Niespełna 10 dni przed premierą na PC, CD Projekt Red ujawnił nowy materiał z ich najnowszej produkcji Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści. Jak wypada „hirołsowy” pomysł na grę w uniwersum wiedźmina? 

Szczerze mówiąc, w czasach, kiedy o danej produkcji dowiadujemy się przed wieloma miesiącami, a nawet latami, o Wojnie Krwi: Wiedźmińskich opowieściach kompletnie zapomniałem. Od oficjalnej zapowiedzi gry nie minął nawet miesiąc, a my stoimy już praktycznie przed jej premierą. Nie mieliśmy więc czasu na budowanie całego tego przedpremierowego napięcia i dobijania się do szczegółów, co moim zdaniem nie wyjdzie tej grze na dobre. Jednak samo gadanie o tym, czy powinniśmy budować „hype” przed premierą, czy może być zaskakiwani premierą z dnia na dzień, to temat na zupełnie innego i przepastnego bloga. Zajmijmy się więc tym, że mamy okazję zapoznać się z Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści na nowym gameplayu.

Co tu dużo mówić, po kilkunastominutowym seansie mogę śmiało stwierdzić, że ta gra będzie dosłownie „interaktywną książką”. I to z dialogami stojącym na wysokim poziomie (przynajmniej w angielskiej wersji językowej) i tym cudownym stylem graficznym. Widać to zdecydowanie inspiracje serią Banner Saga, choć z dodatkiem zupełnie odmiennego charakteru. Jako domorosłemu fanowi karcianek podobają mi się również zmiany, jakie przeszedł Gwint. Odnoszę jednak wrażenie, że o ile tutaj jego oprawa pasuje, to w pełnoprawnej grze wieloosobowej może sprawiać problemy. Mam tutaj na myśli zbyt długie animacje, które po pewnym czasie będą zwyczajnie nużyć najwytrwalszych weteranów. A co Wy sądzicie o Wojnie Krwii? Dajcie znać w sekcji komentarzy poniżej!

Czytaj też: To nie najlepszy tydzień dla CD Projekt SA

Źródło: Shacknews
Zdjęcia: CD Projekt Red