WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Wojna Krwi Wiedźmińskie Opowieści – solidna piguła informacji

Dziś CD Projekt Red ujawnił nie tylko fabularny trailer, ale również nowe informacje o nadchodzącej grze w uniwersum Andrzeja Sapkowskiego. Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści zapowiada się na obowiązkową pozycję na liście miłośników tego świata.

Właśnie dziś minęło embargo na informacje o produkcji, której zamknięte pokazy odbyły się kilka dni temu. Jak już zapewne wiecie – Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści skupi się na opowiedzeniu historii, gdy (cytat oficjalnego opisu):

Świat stoi na krawędzi. Konflikt pomiędzy potężnym Cesarstwem Nilfgaardu i dumnymi Królestwami Północy narasta. W obliczu wrogiej inwazji, Meve — zaprawiona w boju Królowa Lyrii i Rivii — zmuszona jest powrócić na wojenną ścieżkę, która poprowadzi ją ku zemście i zagładzie.

Twórcy zapewniają, że w tej produkcji odwiedzimy nieznane dotąd zakątki wiedźmińskiego świata. W nich tradycyjnie weźmiemy udział w „pełnych zwrotów akcji przygodach, w których każdy wybór ma konsekwencje”. Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści nie ograniczy się jednak do podróży i prowadzenia rozmów. W grze znajdziemy również elementy strategiczne, gdzie będziemy zarządzać zdobytymi zasobami i rekrutować nowe jednostki. Te zapewne będą nam służyć w formie kart w pojedynkach rodem z osobnej gry Gwint.

W tej części (nazwa angielska sugeruje kolejne odsłony serii) spotkamy nie tylko Królową Meve. Na naszej drodze przyjdzie nam poznać Raynarda Odo, króla Demawenda III, Brouver Hooga, Gascona i Ardala aep Dahy. Po stronie zawartości CD Projekt Red twierdzi, że Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści zaoferuje ponad 30 godzin zabawy, w których to stoczymy ponad 100  karcianych bitew, poznamy nowych bohaterów, odwiedzimy tajemnicze krainy… i wygląda na to, że otrzymamy 20 nowych kart do pełnoprawnego Gwinta.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści zadebiutuje już 28 października na PC (platforma GOG) i 4 grudnia na PS4 oraz Xbox One. Teraz wiemy, że będzie kosztować 99,99 złotych, a jej przedsprzedaż już ruszyła.

Data premiery Thronebreaker: The Witcher Tales i Gwinta

Źródło: TheWitcher
Zdjęcia: TheWitcher