WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

World War 3 to taki Battlefield… ale z Polski!

Nie samym Wiedźminem i Dying Light polski segment gier AAA żyje. Tym razem dostaliśmy świeży trailer z World War 3, czyli gry autorstwa The Farm 51 z Gliwic, która szykuje się do podboju świata shooterów.

Trailer, jak to trailer – ukazuje głównie masę akcji, spektakularnych fragów i wszechobecnych wybuchów, co nie odwzorowuje rozgrywki w World War 3. Polskie studio postawiło bowiem na nieco większy nacisk na taktykę, technologię i procedury wyjęte z realnego świata, z których opracowaniem pomogli ludzie związani z działaniami militarnymi. W grze znajdziemy więc rzeczywiste wyposażenie żołnierzy, dopracowaną balistykę, siły zbrojne niektórych państw i lokacje wzorowane na tych rzeczywistych. Obecność otoczenia Złotych Tarasów w Warszawie jest więc gwarantowana.

W przypadku trybów gry nie mogło zabraknąć Battle Royale (Recon) oraz ogromnych bitw w Warzone. Tam będzie obecna nie tylko piechota, ale również opancerzone pojazdy, których sterowanie możemy podejrzeć na powyższym trailerze. Na nieco więcej, bo na wypróbowanie gry w praktyce mogą pozwolić sobie uczestnicy targów Gamescom w Kolonii. Jeśli jednak nigdzie się nie wybieracie (kolejną okazję otrzymają wszyscy odwiedzający PAX West), to World War 3 kupicie na w ostatnich tygodniach bieżącego roku. Wtedy to The Farm 51 planuje wejść ze swoim do Steam Early Access. Brak loot boxów oraz mechanik P2W gwarantowana!

Battle Royale w ramach Dying Light: Bad Blood już we wrześniu

Źródło: Variety
Zdjęcia: YouTube