WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Wreszcie zagramy na Steamie w parę klasyków rodem z Atari

Maniaków Atari na świecie do dziś nie brakuje i nawet do dzisiaj sporo osób wraca z czystej nostalgii do niektórych tytułów wydanych na konsole/komputery od tej firmy, nawet w 2016 roku. Dzisiaj zostało to jeszcze bardziej ułatwione dzięki platformie Steam, która wprowadziła do swojej oferty 100 gier ze złotej ery tego sprzętu.

W chwili kiedy nie ma za dużo premier nowszych gier, warto cofnąć się nieco pamięcią, mam na myśli powrót do cudownych lat 70-tych i 80-tych. Nie przy pomocy maszyny czasu, a Atari Vault – kolekcji gier, która ma wyjść na Steama. Zawierać ona będzie wspomniane 100 gier z Atari i wśród całej tej chwalebnej setki będzie można znaleźć takie produkcje jak: Asteroids, Centipede, Missile Command, Tempest czy Warlords. Dodatkowo twórcy portujący te gry zamierzają zaaplikować do nich tryb multiplayer (zarówno online jak i lokalny), wsparcie dla kontrolera Steam (i zapewne innych od Microsoftu chociażby) oraz rankingi Steam.

Atari-Vault-Logo

Póki co nie znamy jeszcze ceny kolekcji, ale wiadomo, że ukaże się ona już w tę wiosnę, choć precyzyjnej daty nie podano. Zapowiada się prawdziwa gratka dla miłośników klasyki.

[źródło: engadget.com; zdjęcie: wired.com, engadget.com]