WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Wróg Thora powróci w Avengers: Endgame? Kolejna fanowska teoria

Niektórzy złoczyńcy powrócili w ostatnich filmach Marvel Cinematic Universe, pojawili się w nich też nowi zyskując od razu sympatię fanów. Nic więc dziwnego, że chcieliby zobaczyć ich znów. Tyczy się to zwłaszcza Heli, nikczemnej siostry Boga Piorunów, która pojawiła się w filmie Thor: Ragnarok. Choć wygląda na to, że na końcu zginęła, to fani nie są tego tak do końca pewni. Czy oznacza to, że wróg Thora powróci?

Teoria pochodzi, oczywiście, z Reddita, od użytkownika MelodicBeginning. Sugeruje on, że istnieją pewne powody sugerujące, że Kate Blanchett wcielająca  się w Helę powróci w Endgame. Ta teza opiera się na fakcie ponownego pojawienia się Czerwonej Czaszki w Infinity War, a także na tym, że Marvel Studios lubi trzymać przy sobie pewnych aktorów.  Nawiązuje też do innego wpisu na Reddicie. Było w nim zdjęcie wnętrza katedry w Durnham i rzeźba, bardzo przypominająca Blanchett. Miejsce to ma podobno pojawić się w Endgame. Możliwe, że ta lokalizacja była uzyta przy kręceniu Infinity War, ale ostatecznie nie trafiła do filmu. Pojawiła się jednak w Czasie Ultrona, w wizji Thora wywołanej przez Scarlett Witch. W poście możemy przeczytać objaśnienie.

Ta lokalizacja uważana jest za Walhallę, ponieważ w wizji Thora widzimy Heimdalla mówiącego „Wszyscy jesteśmy martwi”. Może to dotyczyć faktu, że połowa populacji Asgardu nie żyje i jest w Walhalli.

Wróg Thora powróci w Avengers: Endgame? Kolejna fanowska teoria

Post spekuluje, że po rzekomej śmierci Hela przeniosła się do krainy umarłych zwanej Hel, w której Walhalla się znajduje. Tylko czy to oznacza, że wróg Thora powróci? Całe te wytłumaczenie jest raczej dopowiedzeniem historii, niż przesłanką do wzięcia powrotu Heli na poważnie. Oczywiście, Marvel często nas zaskakuje. Możliwe więc, że wizja Thora z Czasu Ultrona zostanie wykorzystana, wówczas moglibyśmy zobaczyć zaświaty Asgardczyków. Choć należy pamiętać, że to tylko kolejna fanowska teoria.

Czytaj też: Netflix zapowiada pierwszy film Black Mirror

Źródło: cbr.com