WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Współautor gry Portal 2 od Valve wraca do studia

Chyba kojarzycie grę Portal 2, co nie? Jeśli nie, to czas nadrobić zaległości, bo tak się składa, że jej współautor, Jay Pinkerton ponownie zawitał w szeregi Valve.

Nie oznacza to może natychmiastowej kontynuacji, ale Pinkerton z pewnością nie przyda się studiu w projektowaniu nowego sprzętu. Wraz z innymi poszukiwaniami pracowników przez Valve i samym stanowisku firmy, według którego deweloperzy skupiają się już na rozwoju autorskich tytułów, możemy wywnioskować, że coś w tej kwestii się dzieje… i nie chodzi wyłącznie o karciankę Artifact. Wszystko wskazuje na to, że pracę nad tytułem z solidną fabułą już trwają, bo tak się składa, że Jay Pinkerton odegrał nie tylko dużą rolę przy Portalu 2. Dał coś od siebie również przy Left 4 Dead, Left 4 Dead 2, a nawet komiksach związanych z Team Fortres 2.

Warto wspomnieć, że ta informacja wypłynęła do nas na początku z Reddita. To na nim użytkownik OWLverlord podrzucił zdjęcie podstrony dotyczącej ekipy studia, gdzie nagle pojawił się wspomniany twórca. Dopiero po kilku godzinach od rozdmuchania tej wiadomości Valve zdecydowało się na jej oficjalne potwierdzenie.

Źródło: PCGamer