WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Współzałożyciel Reddita, Steve Huffman zastąpi Ellen Pao na stanowisku CEO

Wciąż nie milkną echa afery związanej z wyrzuceniem z Reddita prowadzącej cykl „Ask Me Anything” Victorii Taylor. Moderatorzy zareagowali na tą wiadomość bardzo szybko, blokując – w ramach protestu – dostęp do wielu subredditów. Pisaliśmy o tym w tym miejscu. Mamy kolejne, najnowsze informacje „z linii frontu”.

Mimo, że CEO Reddita, osoba odpowiedzialna za zwolnienie Victorii, Ellen Pao, zareagowała oficjalnym listem z przeprosinami, niewiele to pomogło – społeczność nie dała się uspokoić zaś petycja o jej odwołanie ze stanowiska w szybkim tempie zebrała ponad 200 tysięcy podpisów. Właśnie okazało się, że cała ta reakcja społeczności przyniosła konkretne, wymierne rezultaty: nowym CEO Reddita – zastępując Pao – został jego współzałożyciel, Steve Huffman, znany chociażby ze swojego drugiego projektu – portalu wynajdującego tanie wakacyjne okazje, Hipmunk. Według administratorów, jest to dobry ruch. Jak twierdzi jeden z nich, Sam Atman:

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dołączył do nas Steve. Produkt i społeczność to najważniejsze elementy Reddita. Rada Nadzorcza była bardzo skoncentrowana na wyszukaniu osoby z doświadczeniem w zarządzaniu obydwoma tymi elementami – Steve jest kimś takim. Ma przewagę, że zakładał tą stronę, dzięki temu posiada 10-letnie doświadczenie w jej nadzorowaniu.

Reddit jest jedną z najczęściej odwiedzanych stron na całym internecie, którą odwiedza w ciągu miesiąca ponad 100 milionów osób, co przekłada się na miliardy wyświetleń. Obecna afera przekłada się na sporą ilość negatywnego PR. Czy zmiana na stanowisku CEO wystarczy by zażegnać ten kryzys, zwłaszcza że nic nie wiadomo czy coś się zmieni na lepsze ani co się stanie z Victorią?

[źródło: techcrunch.com; zdjęcie: theage.com.au]