Internet dosłownie eksplodował, kiedy Rockstar Games zmieniło na swoim koncie na Facebooku oraz Twitterze zdjęcia w tle, które swoją kolorystyką sugerują nadejście nowej odsłony cyklu Red Dead. 5 lat temu zapowiedziano w końcu GTA V. Przydałaby się kolejna gra z tak wielkim rozmachem.

Kolejno wczoraj i dzisiaj, kilka minut po godzinie 15 na profilu social media Rockstara pojawiły się zdjęcia, które bez dwóch zdań zwiastują powrót przygód na Dzikim Zachodzie. Choć pierwsza fotografia zawiera jedynie logo studia w kolorystyce znanej z Red Dead Redemption, to druga pokazuje już 7 maszerujących kowbojów na tle krwawego nieba w akompaniamencie zachodzącego słońca. Bez dwóch zdań, to musi mieć jakieś powiązanie z serią Red Dead!

Red Dead Redemption miało swoją premierę w 2010 roku na PS3 oraz Xboksa 360. Od tamtej pory w internecie słychać odgłos błagających na kolanach fanów o wydanie kontynuacji tejże produkcji. Rockstar umożliwił uruchamianie swojego hitu w ramach kompatybilności wstecznej w Xbox One, co mogło już sugerować, że coś jest na rzeczy. Pytanie tylko czy twórcy faktycznie szykują kontynuację czy bawią się uczuciami graczy, zapowiadając w ten sposób remake gry na PS4/Xbox One lub wersję na Androidy czy iOS, choć ta ostatnia opcja jest naprawdę mało prawdopodobna. Jason Schreier, dziennikarz Kotaku napisał nawet, że tworzenie kolejnej gry z cyklu Red Dead było znaną w wielu kręgach tajemnicą, o której nikt po prostu nie odważył się powiedzieć. Pan Schreier wydaje się być potwierdzonym źródłem, bo to on właśnie ujawnił światu, że Ubisoft pracuje nad Assassin’s Creed osadzonym w wiktoriańskim Londynie (później okazało się nim być Syndicate).

cu-lrstw8aaszbg

Oficjalna zapowiedź kolejnego Read Dead to już tylko formalność. Czyżby była to gra z rozmachem podobnym do GTA V lub większym? Rockstar Games na pewno wie jakie (małe) błędy popełniło przy okazji swojej ostatniej produkcji i z pewnością je poprawi. Pytanie tylko pozostaje jedno – ile dane nam będzie czekać na premierę? Oby niewiele.

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej