Smartfony Nokii aktualnie projektowane i wytwarzane są przez firmę HMD Global, która wykupiła prawa do marki. Wreszcie posiadają one system Android a nie Windows, przez co trafiają na zainteresowanie znacznie większej grupy osób.

Smartfony są obecne w każdym segmencie rynku – tanim, średnim oraz wyższym. Google wydało nową wersję Androida – 8.0 (Oreo) – przez co wszyscy zaczęli się zastanawiać, które smartfony dostaną stosowną aktualizację. Okazuje się, że wszystkie włączając nawet Nokię 3. Potwierdził to główny dyrektor do spraw produktów, Juho Sarvikas, na swoim Twitterze. Oreo trafił póki co tylko do smartfonów Pixel. Pozostali producenci potrzebują czasu, aby dostosować oprogramowanie do własnych potrzeb.

HMD Global póki co nie powiedziało, kiedy stosowne aktualizacje trafią do telefonów. Można więc oczekiwać, że prędko to się nie stanie – zapewne trzeba będzie poczekać kilka miesięcy. Jednakże należy pochwalić firmę, za udostępnienie aktualizacji dla wszystkich smartfonów. Pewnie będzie jednym z nielicznych producentów, który zdecydował się na taki krok.

Źródło: http://www.ubergizmo.com/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!