WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Materiały zewnętrzne

Wszystko, co musisz wiedzieć o Cognos, by na nim pracować!

[Artykuł sponsorowany]

Cognos Business Intelligence to nowoczesne oprogramowanie IT oparte na technologii internetowej. Cognos BI dostarcza szereg narzędzi systemowych umożliwiających błyskawiczne tworzenie raportów i analiz oraz zarządzanie i monitorowanie wszystkimi procesami związanymi z przetwarzaniem danych. A wszystko to możliwe jest z poziomu wyszukiwarki internetowej.

System obok elementów stricte internetowych posiada również komponenty pracujące w środowisku Windows, a także Microsoft Office. Kompleksowość oprogramowania, a także jego elastyczność i stosunkowo łatwa obsługa odbywająca się z panelu nawigacyjnego lub internetowego interfejsu sprawia, że stanowi on popularne narzędzie biznesowe stosowane nie tylko w wielkich korporacjach, ale także mniejszych firmach.

Z tego powodu znajomość obsługi komponentów IBM Cognos BI, takich jak Cognos Connection, Query Studio, Cognos Workspace, Workspace Advanced, Report Studio czy Event Studio jest coraz częściej wymagana przez pracodawców.

Szkolenia Cognos

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem na przyswojenie sobie umiejętności obsługi tego systemu są autoryzowane przez IBM szkolenia Cognos organizowane m.in. przez firmę Database Consulting. W zależności od zapotrzebowania można zdecydować się na kurs obejmujący kilka komponentów oprogramowania lub jeden, konkretnie wybrany element np. Report Studio. Oferowane są również kursy Cognos dla developerów, analityków oraz managerów, którzy zajmują się tworzeniem baz danych i administrowaniem platformą.

Oprogramowanie to jest obecnie jednym z najbardziej rozbudowanych narzędzi analitycznych dostępnych online, umożliwiających pełną personalizację zarówno wizualnej, jak i informacyjnej struktury systemu. Co istotne można stosować go lokalnie i w chmurze, dzięki czemu w razie potrzeby niezbędne dane dostępne są praktycznie z każdego miejsca, gdzie przebywamy. Sam system jest stosunkowo prosty w obsłudze, jednakże, aby móc wykorzystać jego pełne możliwości warto zdobyć profesjonalną wiedzę praktyczną, którą zawierają kursy IBM.

[Artykuł sponsorowany]